Varenummer: 2602918

Bosch BIM-dyksavsklinge AII 65 APB Wood and Metal

Starlock AII 65 APB-klingen giver lang levetid til brede snit i træ og ikke-hærdet metal. Den robuste BIM-kombination (bimetal) af en HCS-klinge (kulstofrigt stål) og HSS-tænder (hurtigstål) modvirker slid og ophedning i hårde materialer som metal og i abrasive materialer for at øge levetiden. Klingens flade design reducerer slinger for at sikre et kontrolleret snit via direkte kraftoverførsel, der minimerer slid på klingen. Den runde skærekant (Curved-Tec) forhindrer brud på tænder og øger slidstyrken. Denne klinge er beregnet til plansavning af dørkarme på gulvet og dyksavning af laminerede paneler. Den skærer i træ med ikke-hærdet metal, blødt plast, gipsplader og træ med søm. Starlock Snap-In-monteringssystemet sikrer hurtig fjernelse og udskiftning af klingen inden for 3 sekunder uden at skulle røre den. Monteringssystemet producerer den højeste kraftoverførsel takket være en 3-dimensionel tætsluttende forbindelse mellem maskine og tilbehør. Brug dette produkt med alt Starlock-, Starlock Plus- og Starlock Max-elværktøj samt almindeligt multiværktøj.

267,00 kr. 213,60 kr. ekskl. moms
Gratis fragt (privatkunde)
Fjernlager, 2-3 dages levering

Bosch BIM-dyksavsklinge AII 65 APB Wood and Metal 40 x 65 mm (Blister pk) Produkt beskrivelse: Starlock AII 65 APB-klingen giver lang levetid til brede snit i træ og ikke-hærdet metal. Den robuste BIM-kombination (bimetal) af en HCS-klinge (kulstofrigt stål) og HSS-tænder (hurtigstål) modvirker slid og ophedning i hårde materialer som metal og i abrasive materialer for at øge levetiden. Klingens flade design reducerer slinger for at sikre et kontrolleret snit via direkte kraftoverføring, der minimerer slid på klingen. Den runde skærekant (Curved-Tec) forhindrer brud på tænder og øger slidstyrken. Denne klinge er beregnet til plansavning af dørkarme på gulvet og dyksavning af laminerede paneler. Den skærer i træ med ikke-hærdet metal, blødt plast, gipsplader og træ med søm. Brug dette produkt med alt Starlock-, Starlock Plus- og Starlock Max-elværktøj samt almindeligt multiværktøj.Starlock Snap-In-monteringssystemet sikrer hurtig fjernelse og udskiftning af klingen inden for 3 sekunder uden at skulle røre den. Monteringssystemet producerer den højeste kraftoverførsel takket være en 3-dimensionel tætsluttende forbindelse mellem maskine og tilbehør.

Producent
Varenummer
2602918
Model
2608661901
Ean
3165140665940
Til producentens hjemmeside
Kontakt producent
Produktbeskrivelse
Bosch AII 65 APB - dybdeskæringssavklinge - for træ, metal, træ med søm, gipsplade, blød plastik
Produkttype
Dybdeskæringssavklinge
Passende til
Træ, metal, træ med søm, gipsplade, blød plastik
Kontakt
Starlock
Længde
40 mm (arbejder)
Bredde
65 mm
Materiale
Højkarbonstål (HCS)

Generelt

Produkttype
Dybdeskæringssavklinge
Passende til
Træ, metal, træ med søm, gipsplade, blød plastik
Kontakt
Starlock
Arbejdslængde
40 mm
Bredde
65 mm
Materiale
Højkarbonstål (HCS)
Funktioner
Tænder med HSS-spids, bimetal, Long Life, Curved-Tec, præcist skåret, slidresistens, 3-dimensionel forbindelse, varmeresistent

Savklinge

Tandmellemrum
1.3 mm

Diverse

Pakketype
Pappung med euro-hul

Ovenstående informationer/specifikationer kan løbende ændres. I tilfælde af trykfejl vedrørende pris eller udsolgte varer bestræber vi os på hurtigst muligt at opdatere siden. Hvis en pris er åbenlyst forkert, er Merlin ikke forpligtet til at levere det pågældende produkt til den forkerte pris. Enkelte tekster kan være autogenererede eller maskinoversatte, og der kan derfor fremkomme tekster, som virker misvisende.