Varenummer: 2654720
BlueWalker PowerWalker SNMP Card 2
PowerWalker SNMP Card 2 er et SNMP-administrationskort, der tilføjer IP-adressering og en webgrænseflade til praktisk overvågning og styring af UPS.
- IP-adresse og webgrænseflade: Muliggør enkel netværksadgang til overvågning og administration.
- Fjernovervågning og -administration: Giver dig mulighed for at overvåge og administrere flere UPS’er fra hvor som helst med internetadgang.
- Integreret webadgang til styring: Udnytter SNMP-kortets internetfunktionalitet til fjernprogrammering eller nedlukning af UPS’er.
- Synlighed på flere lokationer: Overvåg UPS-strømforhold når som helst/hvor som helst, selv når enheder er installeret på tværs af forskellige etager eller lokationer.
- Designet til specifikke UPS-serier: SNMP-modul til VI RLE- og VI R1U-modeller.
En praktisk UPS-administrationsløsning til centraliseret, online synlighed og styring på tværs af kompatible PowerWalker UPS-installationer.
1.392,00 kr.
1.113,60 kr. ekskl. moms
Gratis fragt (privatkunde)
Fjernlager, 3 dages levering
Producent
Varenummer
2654720
Model
10131008
Ean
4260074980424
Til producentens hjemmeside
Produktbeskrivelse
PowerWalker SNMP Card 2 - adapter for fjernadministration
Enhedstype
Adapter for fjernadministration
Model
Indstiksmodul
Kabeltype
Ethernet 10Base-T, Ethernet 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol
10Mb LAN, 100Mb LAN
Designet for
PowerWalker VI 1000 RLP, VI 2000 RLP, VI 3000 RLP
Generelt
Enhedstype
Adapter for fjernadministration
Model
Indstiksmodul
Netværk
Forbindelsesteknologi
Kablet
Kabeltype
Ethernet 10Base-T, Ethernet 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol
Ethernet, Fast Ethernet
Protokol til fjernadministration
SNMP 1, SNMP 3, Telnet, HTTPS
Egenskaber
SNMP fælde, hørbar alarmbesked, e-mail meddelelse, IPv6 understøttet
Ekspansion / Konnektivitet
Interface
1 x 100Base-TX - RJ-45
1 x administration
1 x administration
Miljømæssige parametre
Min. driftstemperatur
0 °C
Maks. driftstemperatur
40 °C
Fugtighedsgrad ved brug
0 - 95% (ikke-kondenserende)
Oplysninger om kompatibilitet
Designet for
PowerWalker VI 1000 RLP, VI 2000 RLP, VI 3000 RLP
Ovenstående informationer/specifikationer kan løbende ændres. I tilfælde af trykfejl vedrørende pris eller udsolgte varer bestræber vi os på hurtigst muligt at opdatere siden. Hvis en pris er åbenlyst forkert, er Merlin ikke forpligtet til at levere det pågældende produkt til den forkerte pris. Enkelte tekster kan være autogenererede eller maskinoversatte, og der kan derfor fremkomme tekster, som virker misvisende.