Bosch X-LOCK-skivestålbørste, flettet tråd, 115 børster i stål
X-LOCK Heavy for Metal-skivestålbørsten giver en effektiv rengøring. Den er forsynet med flettet tråd, der gør den velegnet til krævende rengøringsopgaver på små metalflader. Skiven er velegnet til rensning af svejsesømme og til rensning ved høj periferihastighed på ståloverflader, på kanter eller i riller til fjernelse af kraftig rust, afslibning af maling, slagger og glødeskal samt afgratning. Takket være det nøglefri X-LOCK-system kan der nemt og hurtigt skiftes børste. Den er velegnet til brug med X-LOCK-vinkelslibere.
Skivestålbørste – flettet tråd
Ideel til rensning af svejsesømme.
Beregnet til krævende rengøringsopgaver ved høj periferihastighed på mindre metaloverflader, i riller eller på kanter, f.eks. fjernelse af kraftig rust, slagger og glødeskal, afgratning samt afslibning af maling.
Beregnet til X-LOCK-vinkelslibere
Jernholdige metaller|Stål/jernmetalBelægningsmateriale|Maling
Generelt
Diverse
Ovenstående informationer/specifikationer kan løbende ændres. I tilfælde af trykfejl vedrørende pris eller udsolgte varer bestræber vi os på hurtigst muligt at opdatere siden. Hvis en pris er åbenlyst forkert, er Merlin ikke forpligtet til at levere det pågældende produkt til den forkerte pris. Enkelte tekster kan være autogenererede eller maskinoversatte, og der kan derfor fremkomme tekster, som virker misvisende.